Opublikowane: 2023-07-12

Sposoby walki z przestępczością zorganizowaną w Polsce i w Europie

Konrad Koza
"Młody Jurysta" Czasopismo Studentów i Doktorantów Wydziału Prawa i Administracji UKSW
Dział: Artykuły
https://doi.org/10.21697/mj.12568

Abstrakt

Artykuł prezentuje metodykę walki z przestępczością zorganizowaną zarówno na terytorium Polski, jak również na obszarach wybranych państw europejskich. Zamiarem autora jest ukazanie, że sposoby radzenia sobie ze zjawiskiem zorganizowanej przestępczości na terytorium Starego Kontynentu wykazują pewne podobieństwo i wpisują się w określony schemat. Aby osiągnąć zamierzony cel, autor, dokonując analizy materiałów źródłowych związanych z podejmowaną tematyką przedstawia obraz metodyki zwalczania z przestępczości zorganizowanej w krajach takich jak Polska, Francja, Włochy, Hiszpania, czy Wielka Brytania. Takie ujęcie zagadnienia, w zamyśle autora pozwoli stworzyć właściwy zarys poruszonego tematu i odpowiednio nakreślić obraz walki z przestępczością zorganizowaną na terytorium Polski, umiejscawiając go na tle europejskim.

Pobierz pliki

Zasady cytowania

Koza, K. (2023). Sposoby walki z przestępczością zorganizowaną w Polsce i w Europie . "Młody Jurysta" Czasopismo Studentów I Doktorantów Wydziału Prawa I Administracji UKSW, (1), 14–30. https://doi.org/10.21697/mj.12568

Cited by / Share


Ta strona używa pliki cookie dla prawidłowego działania, aby korzystać w pełni z portalu należy zaakceptować pliki cookie.