Opublikowane: 2024-08-29

Idea wychowania personalistycznego w myśli Jana Pawła II w perspektywie edukacji medialnej

Jerzy Danecki
Warszawskie Studia Pastoralne
Dział: Artykuły
https://doi.org/10.21697/wsp.2022.3.01

Abstrakt

Jan Paweł II wiedział, że nadejście cywilizacji medialnej jest nieuniknionym procesem oraz że konieczna jest edukacja w sprawach mediów oraz wszyst- kich środków społecznego przekazu, aby wykorzystywane były w zgodzie z pedagogiką personalistyczną, której był prekursorem. To papież Polak– zważywszy na zainteresowanie, jakim darzył środowisko medialne, zyskał tytuł–Papież Mediów. Wyraża on przede wszystkim głębokie zaangażowanie Jana Pawła II w poznawanie, wspieranie oraz wykorzystywanie mediów we współczesnym świecie, zwłaszcza w Kościele. O tytule świadczy również fakt, iż wydał on najwięcej tekstów poświęconych mediom i dziennikarstwu. Jako jeden z pierwszych następców św. Piotra stał się wybitną i słynną po- stacią medialną, występującą niezliczoną ilość razy w mass mediach–jako nauczający, pielgrzymujący i głoszący Ewangelię Chrystusa.

Słowa kluczowe:

Jan Paweł II, wychowanie, edukacja medialna, rodzina, szkoła, uczelnia

Pobierz pliki

Zasady cytowania

Danecki, J. (2024). Idea wychowania personalistycznego w myśli Jana Pawła II w perspektywie edukacji medialnej. Warszawskie Studia Pastoralne, 57(3), 9–36. https://doi.org/10.21697/wsp.2022.3.01

Cited by / Share


Ta strona używa pliki cookie dla prawidłowego działania, aby korzystać w pełni z portalu należy zaakceptować pliki cookie.