Tom 13 Nr 1 (2024)
Opublikowane: 2024-07-31
Najczęściej czytane
Ostatnie 6-mcy
Polish Review of International and European Law ukazuje się regularnie od 2011 roku, a od 2021 roku znajduje się na ministerialnej liście czasopism punktowanych (aktualnie 40 pkt.).
Polish Review of International and European Law ma na celu przede wszystkim prezentację i promocję wyników badań polskiej nauki w zakresie prawa międzynarodowego i europejskiego. Czasopismo jest także otwarte na przedstawicieli doktryny z innych państw, a jego celem jest włączenie obcej doktryny prawa międzynarodowego i europejskiego w dyskurs naukowy oraz promowanie zagranicznych ośrodków naukowych.
Polish Review of International and European Law obejmuje różne dziedziny prawa międzynarodowego, zarówno publicznego, jak i prywatnego, oraz prawa Unii Europejskiej. Jesteśmy świadomi współzależności różnych poziomów regulacji prawnych we współczesnym świecie, co wskazuje na elastyczność granic umiędzynarodowienia współczesnego prawa.
W Polish Review of International and European Law publikowane są studia i artykuły, komentarze orzecznictwa, praktykę prawa polskiego oraz recenzje książek.
Polish Review of International and European Law jest indeksowany w European Reference Index for the Humanities and Social Sciences (ERIH PLUS), Index Copernicus International i BazHum.
Wersją pierwotną jest wersja papierowa.
Artykuły publikowane w kwartalniku są dostępne w otwartym dostępie (OA).
Czy jesteś zainteresowany wysłaniem zgłoszenia do tego czasopisma? Polecamy, abyś zapoznał się z O czasopiśmie zasadami obowiązującymi w tym czasopiśmie, a także ze wskazówkami dla autora. Teksty mogą być nadsyłane mailem na adres Redakcji Naukowej (k.maslo@uksw.edu.pl); Autor może też zarejestrować się do czasopisma lub zalogować się i rozpocząć pięciostopniowy proces.
Czy są Państwo zainteresowani recenzowaniem tekstów w tym czasopiśmie?
Rekomendujemy zapoznanie się z zawartością strony O czasopiśmie, na której zamieszczone są niezbędne informacje.
Następnie prosimy o rejestrację na stronie czasopisma. W formularzu rejestracyjnym prosimy o zaznaczenie opcji: "Tak, wyślij prośbę o nadanie roli: Recenzent".
Jeżeli posiadają już Państwo konto użytkownika w tym systemie - w edycji swojego profilu można rozszerzyć uprawnienia o funkcję: recenzent.
Prośba o sporządzenie recenzji konkretnego artykułu zostanie wysłana do Państwa drogą mailową.
2024-12-17
PRIEL has been accepted into Scopus. Scopus reviewers have given PRIEL a very positive assessment, considering it a "well-focused journal on international law".
2024-02-13
Call for Papers
Vol. 13, no 1, 2024
Deadline for submissions: 1st June 2024
The Polish Review of International and European Law invites submissions for an issue on self-determination of peoples in the context of contemporary international developments.
2024-02-13
Issue 2/2023 has just been published and it will be available from the UKSW Press and in HeinOnline!