Nr 28 (2024)
Opublikowane: 2024-11-25
Dofinansowano ze środków budżetu państwa przez Ministerstwo Edukacji i Nauki w ramach programu „Rozwój Czasopism Naukowych”. Kwota dofinansowania/całkowita wartość zadania wynosi 64.400,00 zł.
Najczęściej czytane
Ostatnie 6-mcy
Czasopismo "Chrześcijaństwo-Świat-Polityka" stanowi unikalne w dyscyplinie nauk o polityce i dość szeroko rozpoznawane w środowisku naukowym pismo naukowe wydawane w formie papierowej i on-line. Jego unikalność wynika tak z podejmowanej w nim problematyki, koncentrującej się wokół tzw. „miękkiej politologii” (filozofii i teorii polityki, aksjologii i antropologii polityki, etyki politycznej, relacji polityki i religii, w tym katolickiej nauki społecznej), jakości publikowanych tekstów, które w istotnym stopniu wychodzą spod pióra powszechnie rozpoznawanych, wybitnych autorów polskich i zagranicznych, a wreszcie odmiennego od istotnej części periodyków paradygmatu naukowego. Jako że celem czasopisma jest spojrzenie na szeroko rozumiane sprawy polityczne w perspektywie dynamicznie rozumianej tradycji chrześcijańskiej, w miejsce dominującego w politologii ateistycznego paradygmatu, czasopismo opiera się o paradygmat transcendentalny, pozostając otwartym na badaczy przyjmujących paradygmat agnostyczny. Czasopismo "Chrześcijaństwo-Świat-Polityka" redagowane jest przez Instytut Nauk o Polityce i Administracji Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie. (więcej)
Autorzy są odpowiedzialni za jakość przesyłanych artykułów, warstwę językową oraz kompletne i poprawne podanie źródeł.
Redakcja czasopisma zastrzega sobie prawo do odrzucenia nadesłanych artykułów, wprowadzania i zalecenia zmian oraz odrzucenia artykułów, w których nie wprowadzono zaleconych poprawek.
Czy są Państwo zainteresowani recenzowaniem tekstów w tym czasopiśmie? Rekomendujemy zapoznanie się z zawartością zakładki "O czasopiśmie", na której zamieszczone są niezbędne informacje. Następnie prosimy o rejestrację na stronie czasopisma. W formularzu rejestracyjnym prosimy o zaznaczenie opcji: "Tak, wyślij prośbę o nadanie roli: Recenzent". Jeżeli posiadają już Państwo konto użytkownika w tym systemie, w edycji swojego profilu można rozszerzyć uprawnienia o funkcję: recenzent. Prośba o sporządzenie recenzji konkretnego artykułu zostanie wysłana do Państwa drogą mailową.