Opublikowane: 2022-03-03

E-sport w perspektywie teologii mediów i komunikacji

Piotr Drzewiecki
Studia Theologica Varsaviensia
Dział: Artykuły
https://doi.org/10.21697/stv.9714

Abstrakt

E-sport stał zjawiskiem kulturowym, społecznym i gospodarczym. Interesującym przedmiotem badań jest osoba i wspólnota graczy wirtualnych, a skoro zatem podejmuje się analiz antropologicznych, pojawiają się również pytania natury teologicznej. E-sport jest również przedmiotem współczesnych nauk o komunikacji społecznej i mediach, w tym teologii komunikacji i mediów. W artykule podjęto próbę ustalenia nauki Kościoła katolickiego o mediach i komunikacji na temat e-sportu, jak również interpretacji teologicznej nie podjętych jeszcze w Magisterium zagadnień dotyczących zespołowych rozgrywek gier wideo w rzeczywistości wirtualnej. Zastosowano metodę teologii mediów i komunikacji oraz metodę jakościowej analizy i krytyki piśmiennictwa.

Słowa kluczowe:

e-sport, gry wideo, rzeczywistość wirtualna, teologia mediów i komunikacji

Pobierz pliki

Zasady cytowania

Drzewiecki, P. (2022). E-sport w perspektywie teologii mediów i komunikacji. Studia Theologica Varsaviensia, 59(1), 8–41. https://doi.org/10.21697/stv.9714

Cited by / Share


Ta strona używa pliki cookie dla prawidłowego działania, aby korzystać w pełni z portalu należy zaakceptować pliki cookie.