Opublikowane: 2016-11-12

WYCHOWANIE RELIGIJNE OSÓB NIESŁYSZĄCYCH

Patrycja Brejniak
Forum Pedagogiczne
Dział: Debiuty
https://doi.org/10.21697/fp.2012.2.12

Abstrakt

Od pewnego czasu da się wyraźnie zaobserwować wzrost zainteresowania tabuizowanymi do tej pory obszarami życia osób z niepełnosprawnością. W prezentowanym artykule autorka szuka odpowiedzi na pytanie o trudności, na jakie natrafią osoby niesłyszące przy rozwijaniu swojej religijności. Jej zdaniem w ramach dociekań pedagogicznych nie można pomijać badania specyfiki ich potrzeb w tym zakresie.
Artykuł składa się z trzech części. W pierwszej naszkicowana została historia duchowej troski o osoby niesłyszące. Druga część poświęcona jest opisowi zachowań religijnych osób niesłyszących. W trzeciej, na podstawie tzw. dobrych praktyk, opracowano wskazania, których należy przestrzegać przy rozwijaniu religijności niesłyszącej części społeczeństwa.

Słowa kluczowe:

wychowanie religijne, osoba niesłysząca, rozwój religijny

Pobierz pliki

Zasady cytowania

Brejniak, P. (2016). WYCHOWANIE RELIGIJNE OSÓB NIESŁYSZĄCYCH. Forum Pedagogiczne, 2(2), 239–254. https://doi.org/10.21697/fp.2012.2.12

Cited by / Share


Ta strona używa pliki cookie dla prawidłowego działania, aby korzystać w pełni z portalu należy zaakceptować pliki cookie.