Pokolenie bezrobotnych na Podkarpaciu – zjawisko wykluczenia

Piotr Zawada
Studia nad Rodziną
Dział: Artykuły
https://doi.org/10.21697/snr.2018.47.2.12

Abstrakt

Bezrobocie jest zjawiskiem analizowanym między innymi na gruncie ekonomii, i związane jest ze stanem nierównowagi jaki ma miejsce wówczas gdy popyt na pracę jest mniejszy niż jej podaż. Ta nierównowaga przekłada się wówczas na ros-nącą wielkość zasobów dostępnej siły roboczej, niewykorzystywanej w procesach gospodarczych, która pomimo czynienia starań nie jest w stanie znaleźć miejsca zatrudnienia. Zjawisko bezrobocia w sposób szczególnie uciążliwy dotyka ludzi młodych, którzy nie dysponują wcale, bądź w ograniczonej skali doświadczeniem zawodowym, które może stanowić o atrakcyjności pracownika na runku pracy. Celem artykułu będzie próba analizy zjawiska bezrobocia z uwzględnieniem tych obszarów, które w nowej perspektywie unijnej. Strategia na rzecz inteligentnego rozwoju, sprzyjającego włączeniu społecznemu, Europa 2020, znajdują szczególnie miejsce – chodzi o obszar wykluczenia społecznego.

Słowa kluczowe:

bezrobocie, wykluczenie, praca

Pobierz pliki

Zasady cytowania

Zawada, P. (2021). Pokolenie bezrobotnych na Podkarpaciu – zjawisko wykluczenia . Studia Nad Rodziną, 22(2(47), 197–215. https://doi.org/10.21697/snr.2018.47.2.12

Cited by / Share


Ta strona używa pliki cookie dla prawidłowego działania, aby korzystać w pełni z portalu należy zaakceptować pliki cookie.