Opublikowane: 2020-07-18

Anxiety level in preschool biligual children (research report)

Irine Gersamia
Forum Pedagogiczne
Dział: Colloquia
https://doi.org/10.21697/fp.2020.2.18

Abstrakt

W epoce nowożytnej zainteresowanie problemem dwujęzyczności rośnie. Ludzie różnych narodowości, a także imigranci dobrowolni lub przymuszeni, zawsze mieszkali w państwach jednojęzycznych. Gdy dzieci i ich rodzice stykają się na co dzień z obcym językiem, pojawia się problem nauki drugiego języka. Rodzice chcą, aby ich dzieci uczyły się języka ojczystego danego kraju tak szybko, jak to możliwe, dlatego starają się zapewnić dzieciom wszelkie możliwe warunki, aby ułatwić naukę drugiego języka od najmłodszych lat, na przykład rodzice zapisują dzieci do przedszkoli, w których proces uczenia odbywa się w języku ojczystym danego kraju i którym posługuje się większość dzieci. Ten artykuł dotyczy kwestii stanu emocjonalnego, w szczególności poziomu lęku dwujęzycznych dzieci w przedszkolach. Celem badania było znalezienie związku między lękiem i dwujęzycznością a instytucjami przedszkolnymi, jako środowiskiem języka obcego, oraz porównanie poziomów lęku u jednojęzycznych i dwujęzycznych dzieci.

Słowa kluczowe:

dziecko w wieku przedszkolnym, przedszkole, jednojęzyczność, dwujęzyczność, lęk

Pobierz pliki

Zasady cytowania

Gersamia, I. (2020). Anxiety level in preschool biligual children (research report). Forum Pedagogiczne, 10(2), 253–262. https://doi.org/10.21697/fp.2020.2.18

Cited by / Share


Ta strona używa pliki cookie dla prawidłowego działania, aby korzystać w pełni z portalu należy zaakceptować pliki cookie.