Czasopismo „Załącznik Kulturoznawczy” (zalacznik.uksw.edu.pl) jest rocznikiem naukowym wydawanym w Instytucie Nauk o Kulturze i Religii na Wydziale Nauk Humanistycznych Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie. Publikuje artykuły o szeroko pojętym profilu kulturoznawczym (socjologia, antropologia kulturowa, etnografia, medioznawstwo, literaturoznawstwo, filmoznawstwo itd.), umożliwiając interdyscyplinarną wymianę wyników badań naukowych oraz zapewniając platformę dialogu i polemiki kulturoznawczej. W czasopiśmie zamieszczane są różnojęzyczne teksty samodzielnych i młodszych pracowników naukowych, co stanowi podstawę inkluzywnego charakteru pisma, promującego polifonię spojrzeń badawczych (do tej pory ukazały się drukiem teksty w języku polskim, angielskim, włoskim oraz bułgarskim). Pismo publikuje artykuły naukowe o szerokim przekroju kulturoznawczym, co – poza wszystkim innym – wyróżnia je na tle periodyków o podobnym profilu naukowym. Wszystkie teksty poddawane są podwójnie ślepym recenzjom (double blind peer review process). Każdy numer posiada jeden lub dwa działy tematyczne, za których zawartość merytoryczną współodpowiadają specjalnie powołani redaktorzy, z różnych jednostek naukowych, będący ekspertami w danej dziedzinie. Umożliwia to skondensowaną prezentację najnowszych prac i jest ważnym elementem integracji środowiska naukowego.

Czytaj więcej

         Metadata from Crossref logo        Crossref Similarity Check logo Crossref Similarity Check logo
  • BazHum
  • CEJSH
  • ERIH Plus
  • PBN - Polska Bibliografia Naukowa
  • IC Journals Master List
  • DOAJ - Directory of Open Access Journals
Dyscypliny:
  • historia
  • literaturoznawstwo
  • nauki o kulturze i religii
  • polonistyka
Dla autorów

Czy jesteś zainteresowany wysłaniem zgłoszenia do tego czasopisma? Polecamy, abyś zapoznał się z O czasopiśmie zasadami obowiązującymi w tym czasopiśmie, a także ze wskazówkami dla autora. Autorzy muszą zarejestrować się do czasopisma zanim wyślą zgłoszenie lub zalogować się i rozpocząć pięciostopniowy proces.

 

ZASADY WYKORZYSTYWANIA SZTUCZNEJ INTELIGENCJI

Ramowa polityka wykorzystania generatorów treści w publikacjach Wydawnictwa Naukowego UKSW i czasopismach wydawanych przez UKSW

Zarządzenie Rektora Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie w sprawie zasad wykorzystywania narzędzi opartych na sztucznej inteligencji w dydaktyce i nauce

Dla recenzentów

Czy są Państwo zainteresowani recenzowaniem tekstów w tym czasopiśmie?
Rekomendujemy zapoznanie się z zawartością strony O czasopiśmie, na której zamieszczone są niezbędne informacje.
Następnie prosimy o rejestrację na stronie czasopisma. W formularzu rejestracyjnym prosimy o zaznaczenie opcji: "Tak, wyślij prośbę o nadanie roli: Recenzent".
Jeżeli posiadają już Państwo konto użytkownika w tym systemie - w edycji swojego profilu można rozszerzyć uprawnienia o funkcję: recenzent.
Prośba o sporządzenie recenzji konkretnego artykułu zostanie wysłana do Państwa drogą mailową.

Usługi indeksowania
Logo IC
Logo BazHum
Logo CEJSH
Logo CEJSH
Logo DOAJ

Ogłoszenia

Komunikat Ministra Edukacji i Nauki z dnia 03 listopada 2023 r. o zmianie i sprostowaniu komunikatu w sprawie wykazu czasopism naukowych

2023-12-15

Szanowni Państwo, 

Z radością informujemy, że rocznik "Załącznik Kulturoznawczy" znajduje się w wykazie czasopism naukowych oraz recenzowanych materiałów konferencyjnych MEiN z liczbą 100 punktów. Dziękujemy Autorom i Recenzentom za wkład w rozpoznawalność rocznika na arenie naukowej!

 

Pełna treść komunikatu dostępna pod adresem

20231106_Projekt_scalonego_wykazu_czasopism_naukowych_i_recenzowanych_materiałów_z_konferencji_międzynarodowych_w_PDF(4).pdf

Redakcja

Czytaj więcej

Komunikat Ministra Edukacji i Nauki z dnia 17 lipca 2023 r. w sprawie wykazu czasopism naukowych 

2023-09-04

Z radością informujemy, że rocznik "Załącznik Kulturoznawczy" znajduje się w wykazie czasopism naukowych oraz recenzowanych materiałów konferencyjnych MEiN z liczbą 70 punktów. Dziękujemy Autorom i Recenzentom za wkład w rozpoznawalność rocznika na arenie naukowej!

Czytaj więcej

Ta strona używa pliki cookie dla prawidłowego działania, aby korzystać w pełni z portalu należy zaakceptować pliki cookie.