Redakcja „Seminare” prowadzi politykę wydawniczą określaną jako Online First. Umożliwia to publikację na witrynie czasopisma artykułów, które przeszły już recenzję, redakcję i korektę językową. Taka polityka wydawnicza jest coraz powszechniej stosowana przez wiele czasopism naukowych, w języku angielskim określa się ją często jako publish ahead of print, publish before print lub continuous publishing.
Korzyści: Online First zapewnia korzyści zarówno autorom, jak i czytelnikom czasopism internetowych. Jest to korzystne dla autorów, ponieważ przyspiesza obecność ich publikacji w aktualnych debatach naukowych i zwiększa ich cytowalność, czytelnikom zaś umożliwia szybszy dostęp do najnowszych publikacji.
Cytowanie: Każdy artykuł opublikowany w ramach Online First można cytować przy użyciu daty pierwszej publikacji manuskryptu online oraz identyfikatora cyfrowego DOI (Digital Object Identifier). Identyfikatory DOI zapewniają trwały sposób identyfikowania manuskryptów opublikowanych w środowisku online, nawet po przydzieleniu ich do tomu i zeszytu wydania drukowanego. Informacje takie jak numer tomu czy zeszytu oraz numery stron nie są przydzielane do artykułów publikowanych w ramach Online First. Informacje te nie są bowiem znane do czasu zakończenia procesu wydawniczego, dlatego manuskrypty opublikowane w ramach Online First należy cytować w następujący sposób:
Przydzielenie manuskryptu do określonego tomu i zeszytu: Po przypisaniu artykułu opublikowanego w ramach Online First do konkretnego tomu i zeszytu czasopisma oraz podaniu jego pełnych danych bibliograficznych, takich jak numer tomu i zeszytu, rok wydania oraz numery stron, artykuł (z niezmienionym DOI) jest przenoszony z zakładki Online First do zakładki konkretnego zeszytu czasopisma.
Najczęściej czytane
Formuły egzorcystyczne w potrydenckiej liturgii błogosławieństw 1349
Funkcje społeczne rodziny i jej zagrożenia na przykładzie regionu warmińsko-mazurskiego 552
Rola sumienności w religijno-moralnym funkcjonowaniu młodych dorosłych 219
Początek zła (Rdz 3 i 6,1-4) w interpretacji Księgi Henocha etiopskiej 196