Rewolucja seksualna objawiła i znacząco rozszerzyła różne problemy związane z przekazywaniem życia, a także z ludzką seksualnością. Dla wielu, nie tylko wierzących, trudne są do przyjęcia dotychczasowe, sprawdzone argumenty ukierunkowane na poszanowanie sfery seksualnej i promowanie jej właściwego rozwoju. Tym bardziej aktualne i pożądane wydaje się poszukiwanie nowych form opisu i oceny moralnej zjawisk i zachowań dotyczących ludzkiej seksualności. Bardzo trudnym tematem w tej dziedzinie jest zagadnienie oceny etycznej masturbacji, przez jednych traktowane jako zwykły sposób zaspokojenia popędu seksualnego, przez innych zaś rzeczywistość demonizowana i naznaczona różnymi wypaczeniami. Ogromny wpływ na ocenę moralną mają w tej dziedzinie współczesne środki społecznego przekazu, a zwłaszcza Internet.
W tym kontekście bardzo ważna wydaje się praca czeskiego kapłana, ks. Jana Poláka, będąca owocem jego badań naukowych podczas studiów w Accademia Alfonsiana – Wyższym Instytucie Teologii Moralnej w Papieskim Uniwersytecie Laterańskim w Rzymie, która powstała z pomocą wybitnego włoskiego bioetyka i teologa moralisty o. prof. Maurizio Faggioniego OFM.
Opublikowana we włoskim wydawnictwie Edizioni Sant’Antonio, licząca 131 stron książka w języku włoskim, zawiera cztery rozdziały, w których w sposób logiczny i konsekwentny zaprezentowano badaną materię.
Scarica file
Regole di citazione
##plugins.themes.libcom.share##
Licenza
TQuesto lavoro è fornito con la licenza Creative Commons Attribuzione 4.0 Internazionale.