Nasze czasopismo jest zamieszczone w wykazie czasopism naukowych Ministerstwa Edukacji i Nauki (MEiN - poz. 32563), za publikację artykułu naukowego autorzy otrzymują 20 pkt.

„Uniwersyteckie Czasopismo Socjologiczne/Academic Journal of Sociology” (UCS) jest półrocznikiem wydawanym przez Wydawnictwo Naukowe UKSW. Zespół redakcyjny tworzą pracownicy Instytutu Nauk Socjologicznych UKSW. W periodyku ukazują się ważne teksty dotyczące zagadnień teoretycznych (oryginalne artykuły naukowe), jak również ogniskujące się wokół problematyki badawczej (sprawozdania oraz raporty). Ponadto publikowane są recenzje oraz szczególny dział „Próby i debiuty”, przeznaczony dla doktorantów i autorów początkujących. Celem czasopisma jest poszerzanie wiedzy socjologicznej na temat aktualnych obszarów społecznych praktyk, odwołujących się do wielu obszarów i znaczeń. Zakres tematyczny dotyczy przede wszystkim socjologii jako takiej, ale także nauk pokrewnych: antropologii kulturowej, ogólnej wiedzy o człowieku i kulturze, a także metodologii badań socjologicznych, demografii, historii i filozofii. 

Czasopismo ukazuje się nieprzerwanie od 2007 r. Początkowo funkcjonowało tylko w postaci elektronicznej (rocznik), natomiast od 2014 r. wydawane są równocześnie wersje elektroniczne oraz tradycyjne – papierowe (początkowo w formacie kwartalnika, a obecnie półrocznika). Redakcja zapewnia kolportaż egzemplarzy autorskich. Wersje elektroniczne są dostępne na stronie internetowej czasopisma. W UCS stosowana jest polityka Open Access - wolny dostęp do zbiorów publikacyjnych oparty na stosowaniu licencji niewyłącznej, zakładający wydawanie artykułów na podstawie licencji creative commons CC-BY-ND 4.0.

Redakcja UCS zezwala autorom tekstów na zamieszczanie (deponowanie) ich wersji ostatecznych (przesłanych, zaakceptowanych - zrecenzowanych oraz finalnie opublikowanych) w wybranym przez siebie repozytorium (np. ResearchGate, Academia, itp.), pod warunkiem podania pierwotnego źródła publikacji, jakim są łamy UCS. Polityka deponowania jest zarejestrowana na stronie "Most Wiedzy" (kliknij tutaj).

 

Czytaj więcej

         Metadata from Crossref logo        Crossref Similarity Check logo Crossref Similarity Check logo
  • BazHum
  • CEJSH
  • IC Journals Master List
  • PBN - Polska Bibliografia Naukowa
  • CEEOL - Central and Eastern European Online Library
Dyscypliny:
  • nauki socjologiczne
MEiN 20 (2024)
Dla autorów

Czy jesteś zainteresowany wysłaniem zgłoszenia do tego czasopisma? Polecamy, abyś zapoznał się z O czasopiśmie zasadami obowiązującymi w tym czasopiśmie, a także ze wskazówkami dla autora. Autorzy muszą zarejestrować się do czasopisma zanim wyślą zgłoszenie lub zalogować się i rozpocząć pięciostopniowy proces.

Dla recenzentów

Czy są Państwo zainteresowani recenzowaniem tekstów w tym czasopiśmie?
Rekomendujemy zapoznanie się z zawartością strony O czasopiśmie, na której zamieszczone są niezbędne informacje.
Następnie prosimy o rejestrację na stronie czasopisma. W formularzu rejestracyjnym prosimy o zaznaczenie opcji: "Tak, wyślij prośbę o nadanie roli: Recenzent".
Jeżeli posiadają już Państwo konto użytkownika w tym systemie - w edycji swojego profilu można rozszerzyć uprawnienia o funkcję: recenzent.
Prośba o sporządzenie recenzji konkretnego artykułu zostanie wysłana do Państwa drogą mailową.

Usługi indeksowania
Logo IC
Logo BazHum
Logo CEJSH
Logo CEEOL
Logo ROAD
Logo ResearchGate

Ogłoszenia

Nabór tekstów do UCS 2025: 36(2)

2025-02-03

Serdecznie zapraszamy do zgłaszania artykułów naukowych do 36 numeru półrocznika „Uniwersyteckie Czasopismo Socjologiczne / Academic Journal of Sociology”, zatytułowanego Przemoc – współczesne oblicza zjawiska, którego publikacja planowana jest w drugiej połowie 2025 roku.

Czytaj więcej

Nabór tekstów do UCS 2025: 35(1)

2025-01-27

Rozpoczynamy nabór tekstów do kolejnego numeru półrocznika „Uniwersyteckie Czasopismo Socjologiczne” / Academic Journal of Sociology”, (tom 35, nr 1 – 2025), które ukazuje się nieprzerwanie od 2007 roku. Treści pozostaną w korespondencji z tematem marcowego seminarium, realizowanego od 2016 roku w Katedrze Socjologii Rodziny, Edukacji i Wychowania Instytutu Nauk Socjologicznych UKSW w Warszawie, w ramach międzydyscyplinarnego tryptyku socjologicznego „Miłość-Małżeństwo-Rodzina”, pod tytułem: Czy w dzisiejszych czasach można być szczęśliwym?, a tytuł zeszytu to:

 Szczęście – współczesne punkty widzenia

Czytaj więcej

Ta strona używa pliki cookie dla prawidłowego działania, aby korzystać w pełni z portalu należy zaakceptować pliki cookie.