Opublikowane: 2024-03-29

Analiza turystyki myśliwskiej: studium przypadku Słowenii (region Prlekija)

Boris Prevolšek , Timo Roškar , Maja Borlinič Gačnik
Studia Ecologiae et Bioethicae
Dział: Artykuły naukowe
https://doi.org/10.21697/seb.5807

Abstrakt

Analiza zagadnienia turystyki myśliwskiej ujawnia jej wieloaspektowe korzyści, obejmujące ochronę przyrody i rozwój turystyki. Niniejsze badanie dotyczy tematu dynamiki i perspektywicznych trendów w turystyce myśliwskiej, na przykładzie jednostki administracyjnej Prlekija, Gornja Radgona w Słowenii. Artkuł rozpoczyna kompleksowa międzynarodowa analiza porównawcza, po której następują wnikliwe, częściowo ustrukturyzowane wywiady z udziałem kluczowych interesariuszy w omawianym regionie. Turystyka myśliwska staje się kluczowym aspektem turystyki na tym obszarze, wykazując znaczny potencjał dalszego wzrostu, szczególnie pod względem dywersyfikacji, integracji regionalnej i synergii z innymi ofertami turystycznymi. Konieczne jest jednak zajęcie się kwestią niekorzystnego wpływu turystyki myśliwskiej na różnorodność biologiczną. W badaniu podkreślono rosnący na całym świecie nacisk na rozwój zrównoważonych wariantów turystyki myśliwskiej, takich jak fotografowanie dzikiej przyrody, które sprzyjają upowszechnianiu bardziej świadomego podejścia do praktyk związanych z turystyką przyrodniczą.

Słowa kluczowe:

dzika zwierzyna, turystyka myśliwska, Słowenia, region Prlekija, Gornja Radgona

Pobierz pliki

Zasady cytowania

Prevolšek, B., Roškar, T., & Borlinič Gačnik, M. (2024). Analiza turystyki myśliwskiej: studium przypadku Słowenii (region Prlekija). Studia Ecologiae Et Bioethicae, 22(2), 63–76. https://doi.org/10.21697/seb.5807

Cited by / Share

Ta strona używa pliki cookie dla prawidłowego działania, aby korzystać w pełni z portalu należy zaakceptować pliki cookie.